Derin Gündem
HV
28 MAYIS Pazar 07:01
Advert

ALTILI YANILGI

Berat Kenan
Berat Kenan
Giriş Tarihi : 04-03-2023 16:27

 

Ne dedik, Ne denedik! 

Masabaşı siyaset Türkiye’de tutmaz. Masabaşında gizli kapaklı iş yapanlar siyasetçi olmaz. Masabaşında kurgu yapanlar, kuru gürültüden başka bir şey oluşturamaz…

Ne dedik, ne denedik? Kendisini milletin üzerinde görenler, adlarına Millet İttifakı deseler dahi, ne millet ile ne de kendi aralarında ittifak kuramazlar. Birlik olmak, masabaşında bir takım işler yapmak için bir araya gelmek değildir. Siyasetin masabaşı masalı olduğunu zannedenlere bir kez daha milli irade hayır diyecek. Millet bir daha 28 Şubat tarzı ne olduğu belli olmayan yapılanmalara ve gizli anlaşmalar ile yapılanlara izin vermeyecek.

Kıta aşırı ülkelerde yolunu kaybedip, gözünü Londra’da hamburger yerken açıp, bir İBB kucaklaşmasını görünce gözünü dönüş uçağında açanlar, içinde oldukları ittifakın kirliliğini görünce gözlerini açtı, açtı ama artık çok geç kaldı.

Rakiplerine seçimlerde kaybettirmek yerine kişisel hırs ve kişiselleştirdikleri yarış ile millete ve devlete kaybettirmeyi dahi göze alanlara millet net bir şekilde dur diyecek. Dur diyecek ve ekleyecek!

Millet seçer, Milli İrade son sözü söyler.

Göreve geldiği makamı sadece bir zıplama basamağı olarak görüp, mensubu olduğu partiye ve genel başkanına rağmen gördüğü düşün peşinden yollara düşenler, hüsran durağında gözlerini açacak ve bir siyasi basamak olarak kullanılmışlar klasöründe nasılsa yerini alacak.

Her daim milletin sağduyusu, zor zamanlarda birlik olma duygusu ve vatan sevgisi ile karara dönüşen siyasi seçimlerin sonucu bu defada devletin bekası ve milletin refahı üzerine çıkacaktır elbet.

Bu süreçte millet olarak takipteyiz.

Siyaset meydanında ilk günden beri Cumhur İttifakı aday olduğunu ifade ve beyan eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hala karşısına çıkma medeni cesaretini gösteremeyip, sadece masabaşlarında ve kulislerde kısık sesle konuşan müstakbel aday adaylarını beklerken, bir yandan da ülke yönetiminin nasıl olması gerektiği dersini seçimi kaybedip, siyaset hayatı bitecek aday adaylarına göstermeye devam ediyor…

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
ÇOK OKUNANLAR