Derin Gündem
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 16:31
Advert

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kızılay'a çağrı!

Kızılay yetkililerine seslenen Kılıçdaroğlu, ″Deponuzda kaç çadır varsa getirin hepsini alacağız ve deprem bölgesine götüreceğiz″ dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 28-02-2023 15:53
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kızılay'a çağrı!

Çadır ihtiyacının halen varlığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ″Bir felaket gününde nasıl olur da Cumhuriyet ile yaşıt olan bir kurum Kızılay çadır satar? Deponuzda kaç çadır varsa, satılmadık kaç çadır kaldıysa getirin kardeşim hepsini alacağız ve deprem bölgesine göndereceğiz. Bir yardım kuruluşunun ticarethaneye dönüşmesi ne demektir?″ diye sordu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Adıyaman'da ″helallik istiyorum″ sözlerine de göndermede bulunarak, ″'İki günde bir şey yapmadık, helallik istiyorum' diyor. Halkına kastetmenin helalliği olmaz. Kast ettiniz, bilerek yaptınız siz. Büyük kısmı donarak öldü arkadaşlar. En geç 6 saat içinde ordumuzun ulaşamayacağı yer yok. Yaptırmadılar. İnsanların ölümünü beklediler. Göz göre göre, bağıra bağıra ölümü gördüler. İki koca gün geçecek, insanlar ölecek, 'Helallik istiyorum' diyecek. Kimin helalliğini istiyorsun? Nasıl bir helallik anlayışı. Donarak hayatını kaybeden vatandaşlar... Neyin helalliği?″ diye konuştu.

https://youtu.be/us7BVBVjZjc

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR