Derin Gündem
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 17:03
Advert

Bursa Gürsu'da gönüllü ekibe 'psikolojik' destek

Gürsu Belediyesi, afet bölgesine görevli ya da gönüllü olarak giden ve gönderilen çalışanlarına yönelik psikolojik destek semineri düzenledi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 16:54   Güncelleme : 28-02-2023 16:54
Bursa Gürsu'da gönüllü ekibe 'psikolojik' destek

 Bursa'nın Gürsu ilçesinde yerel belediye afet bölgesinde hem gönüllü hem de görevli olarak fedakarca çalışan ve birçok hayata dokunan ekipleri için psikolojik destek semineri düzenledi.

 

Geçtiğimiz haftalarda bölgeden dönen arama kurtarma, yerel destek, hasar tespit ve aş evi ekipleri Kahramanmaraş, Malatya, Hatay, Gaziantep’te görev yapmıştı.

 

Hem enkaz çalışmalarına, hem arama kurtarma çalışmalarına, hem de afetzedelere yardım çalışmalarına katılan ekipler yaşadıkları süreç sonrasında Gürsu’ya döndüklerinde asrın felaketinde kalıcı bir psikolojik etki yaşamamaları için bir seminer ile bilgilendirildi.

Yaşadıkları ağır stresli durum, sonrasındaki süreç ve neler yapabilecekleri konusunda, Bursa Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Aslı Yeşil tarafından afet sonrası psikolojik süreç hakkında sunum yaptı.

Dr. Yeşil, yaşanan felaketin boyutuna dikkat çekerek, bu gibi durumlarda bireysel olarak neler yapabilecekleri konusunda öneriler sundu.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR