Derin Gündem
HV
13 TEMMUZ Cumartesi 16:15
Advert

Akşener: Bakanlıkları konuşmadık ama milletvekili adayı olmayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak 5 genel başkanın, milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2023 23:12   Güncelleme : 07-03-2023 23:12
Akşener: Bakanlıkları konuşmadık ama milletvekili adayı olmayacağız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk TV canlı yayınında gazeteci Fatih Altaylı’nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Akşener, Cuma günkü konuşmasını kendisinin yazdığını ve bilerek sert ve net bir metin kaleme aldığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmediğini ve ondan da bir talep gelmediğini söyledi.

''NET OLMASINA DİKKAT ETTİM″

″Ben tarihçiyim neticede, sosyal bilinciyim″ diyen Akşener, ″28 yıldır aktif politika yapıyorum. Bir siyasi partinin mutfağını yönettim. Sert olarak algılanabilir; ama aslında net olmasına dikkat ettim. Aşırı netlikler genel olarak sinir bozar. Bu 'hayır biz beşimiz böyle düşünüyoruz, senin önerilerin herhangi bir takdire uygun değil' gibi tutum alınırsa, o zaman net olursunuz. Çünkü siz, kendimden bahsediyorum, kişisel olarak hiçbir şeyin talibi değilim″ diye konuştu.

6'lı Masa'da yaşanan krize ilişkin değerlendirmelerde de bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ″Herkes bana 'masadan kalktı' diyor ama öyle değil, ben değil masa kalktı...″ dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR